Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
DOBRA OSOBISTE, LSW
09.03.2015

21 marca 2015 roku – zamaluj „hejta” na wiosnę!

21 marca jest tradycyjnie znany jako pierwszy dzień wiosny. Warto jednak pamiętać, że tego dnia obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Walki z Dyskryminacją Rasową.

Z tej okazji, Stowarzyszenie Projekt:Polska organizuje ogólnopolską akcję zamalowywania nienawistnych wpisów, które oszpecają naszą publiczną przestrzeń.

Akcja jest elementem szeroko zakrojonej kampanii „HejtStop”, organizowanej przez Projekt:Polska. Celem kampanii jest walka z wszelkimi przejawami antysemityzmu, dyskryminacji – homofobią, ksenofobią, rasizmu oraz innymi formami nienawiści, jakie pojawiają się w przestrzeni publicznej.

Jednym z podstawowych narzędzi walki z publicznym hejtem jest zaangażowanie opinii publicznej do samodzielnego zgłaszania nienawistnych treści oraz s ich usuwania zarówno z murów miast jak i Internetu. Ze strony internetowej HejtStop można pobrać aplikacje mobilne na Android oraz iOS, które posiadają mechanizm dodawania i mapowania hejtów czyli nienawistnych napisów.

Więcej o akcji i samym projekcie można znaleźć tutaj: https://www.facebook.com/wielkie.sprzatanie; www.hejtstop.pl

1912458_689331181124092_1717882721982463845_n

LSW wspiera kampanię od strony prawnej, pro bono. Chcemy m.in. stworzyć „mapy drogowe”, swoiste poradniki walki z hejtem, które pozwolą wytłumaczyć zawiłości polskich procedur prawnych, po to by łatwiej było każdej zainteresowanej osobie „ścigać hejt”…

… a niezależnie od tego, już szykujemy malarski ekwipunek na 21 marca!

Zapraszamy do udziału w akcji.

 

#hejt #hejtstop #LSW #mowa nienawiści #pro bono

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu LSW IP prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Szarej 10, 00-420 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza LSW w innych celach niż ujęte w Regulaminie IP Bloga. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Regulaminie IP Bloga.

Ukryj komentarze
Pokaż komentarze