Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
E-COMMERCE, KONKURENCJA I KONSUMENCI
08.11.2015

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów z bazą orzecznictwa on-line

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Państwa o nowych wyjaśnieniach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w zakresie decyzji zobowiązujących („UOKiK z nowymi wyjaśnieniami w sprawie decyzji zobowiązujących”).

Tym razem, UOKiK kontynuując prowadzenie polityki wzmacniania przejrzystości swoich działań, stworzył zalążki bazy orzeczeń w sprawach decyzji z zakresu naruszenia zbiorowych interesów konsumentów, kontroli koncentracji, praktyk ograniczających konkurencję oraz w sprawach o uznanie klauzul za niedozwolone.

Na tę chwilę, w bazie umieszczono orzeczenia które zapadły po 1 września bieżącego roku. Zgodnie z informacją dostępną w komunikacie prasowym na stronach UOKiK, Urząd zobowiązał się do ich stałego uaktualniania. Przewidziana aktualizacja ma obejmować zarówno sprawy już zakończone, jak i sprawy przyszłe.

Co istotne, baza wyroków jest połączona w wygodny sposób z bazą decyzji Prezesa UOKiK, na podstawie których zapadły konkretne rozstrzygnięcia sądów. Umożliwi to sprawny, kompleksowy i przejrzysty wgląd do całego postępowania.

Całość dostępna jest w wygodnym menu pod adresem: http://decyzje.uokik.gov.pl/bp/wyroki.nsf

#decyzje #kontrola koncentracji #praktyki naruszające zbiorowe interesy konsumentów #praktyki ograniczające konkurencję #prawo konkurencji #uokik

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu LSW IP prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Szarej 10, 00-420 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza LSW w innych celach niż ujęte w Regulaminie IP Bloga. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Regulaminie IP Bloga.

Ukryj komentarze
Pokaż komentarze