Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
LSW
04.01.2016

To był dobry rok dla działu IP LSW

Koniec roku skłania do podsumowań. A zatem podsumujmy. To był naprawdę dobry rok dla naszej praktyki własności intelektualnej w LSW, ale przede wszystkim dla naszych Klientów. Niedawno cieszyliśmy się wraz z producentami z premiery Ziarna Prawdy

Ziarno prawdy - plakat

oraz Obcego Nieba (tego ostatniego filmu LSW było koproducentem),

OBCE-NIEBO-PLAKAT

a obecnie pracujemy przy kilkunastu kolejnych projektach filmowych. Już niedługo będziemy mogli zaprosić Państwa na nowe premiery i do kin (w dwóch przypadkach jeszcze w styczniu).

W ostatnich miesiącach mieliśmy okazję również wspierać producentów przy developmencie i realizacji ponad 10 rozrywkowych programów telewizyjnych oraz kilku dokumentów.

Jesień i zima tego roku to również intensywne prace przy kilku niezwykle ciekawych i bardzo obiecujących projektach związanych z komercjalizacją badań naukowych.  Tym razem wspieramy jednostki naukowe i ich spółki spin off w negocjacjach i współpracy z dużym biznesem.

Nie zapominaliśmy również o naszej działalności dydaktycznej i naukowej. W 2015 nasi prawnicy przeprowadzili blisko 30 wykładów i szkoleń, a LSW zorganizowało dwie konferencje – jedną  naukową (wraz Centrum Praw Własności Intelektualnej im H. Grocjusza w Krakowie) a drugą dla przedsiębiorców (wraz Pulsem Biznesu). Wykładaliśmy również na studiach podyplomowych oraz podczas szkoleń dla branży filmowej. Opowiadaliśmy m.in. o prawie reklamy, zwalczaniu naruszeń praw autorskich, trójwymiarowych znakach towarowych, kwestiach podatkowo-finansowych w branży audiowizualnej, nowelizacjach prawa polskiego i unijnego, problematyce big data, transferze technologii i zarządzaniu innowacjami oraz prawie prasowym. Poza postępami prac nad doktoratami, oraz opublikowaniem ok. 80 artykułów na naszym LSW IP BLOGU, pracowaliśmy również nad publikacjami naukowymi z zakresu własności intelektualnej (dotyczącymi własności przemysłowej oraz e-commerce).

Wspieraliśmy również artystów podczas wydawania płyt i dystrybucji muzyki w świecie cyfrowym, pomagaliśmy tworzyć nowe telewizje tematyczne i pozyskiwać do nich zagraniczny kontent, doradzaliśmy agencjom reklamowym i domom mediowym w bieżącej działalności (w tym w związku z nowatorską na polskim rynku kampanią reklamową), jak również przedstawicielom świata sportowego w zakresie zarządzania i ochrony ich własności intelektualnej oraz pomagaliśmy przy wdrożeniach IT. Ponadto reprezentowaliśmy Klientów w sądach, w procesach z zakresu czynów nieuczciwej konkurencji, ochrony ich dobrego imienia i renomy, jak również naruszeń praw autorskich oraz sporach audiowizualnych.

Wspomagaliśmy także naszym doświadczeniem inne departamenty LSW – wspierając nasz dział korporacyjny w projektach due dillegence dla funduszy inwestycyjnych pragnących zainwestować w innowacyjne startupy oraz departament nieruchomości w projektach infrastrukturalnych i budowlanych, gdy pojawiały się kwestie własności intelektualnej. Nie ulega wątpliwości, że współczesne, poważne projekty inwestycyjne zwłaszcza związane z innowacjami czy nowymi technologiami wymagają ścisłej współpracy interdyscyplinarnych zespołów.

Wreszcie, nie zapominaliśmy o naszej społecznej odpowiedzialności, wspierając  pro bono m.in. kampanię HejstStop, dotyczącą zwalczania mowy nienawiści (fundacja HejtStop).

1912458_689331181124092_1717882721982463845_n

To był dobry rok. Udało nam się pomóc naszym Klientom zrealizować wiele ciekawych, złożonych a czasem wręcz przełomowych projektów.

Dziękując zatem za okazane nam zaufanie, życzymy wszystkim czytającym te słowa, pomyślności w Nowym Roku – samych innowacyjnych, intelektualnie stymulujących, biznesowo efektywnych i społecznie pożytecznych projektów.

#film #hejtstop #Ip centrum #komercjalizacja #konferencja #LSW #prawo autorskie #producent #telewizja #własność intelektualna

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu LSW IP prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Szarej 10, 00-420 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza LSW w innych celach niż ujęte w Regulaminie IP Bloga. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Regulaminie IP Bloga.

Ukryj komentarze
Pokaż komentarze