Ten blog korzysta z plików cookies na zasadach określonych tutaj
Zamknij
B+R (R&D), BRAND, DANE OSOBOWE, INTERNET, IT I GRY, LSW, PR, REKLAMA
05.10.2016

LSW o innowacjach podczas World Communication Forum Davos w Łodzi

W dniach 10-11 października serdecznie zapraszamy do Łodzi na konferencję zatytułowaną Human Centered-Design, podczas której przedyskutowywana będzie innowacyjność w przeróżnych dziedzinach, które łączy jedno – w ich centrum stoi człowiek. Na WCFA Davos Łódź nie zabraknie też LSW. Wystąpimy zarówno jako prelegenci, jak i strategiczny partner prawny wydarzenia.

Konferencja World Communication Forum Davos (WCFA) odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Organizuje ją międzynarodowa organizacja WFCA z siedzibą w Szwajcarii, której członkami są światowe autorytety w dziedzinach związanych z komunikacją i PR. Polska edycja konferencji poświęcona będzie zagadnieniom związanych z Human Centered-Design. W Human Centered-Design punktem wyjścia w projektowaniu innowacji jest człowiek i jego potrzeba. Idea ta zakłada projektowanie i wdrażanie rozwiązań, głównie w dziedzinach IT, które odpowiadają na nieuświadomione potrzeby człowieka, zdiagnozowane poprzez obserwacje i badanie jego zachowania.

Łódzka konferencja potrwa dwa dni i podzielona została na 10 działów tematycznych, odpowiadającym zagadnieniom wokół których skupia się uwaga ludzka. Będą to działy: HEALTH, KONWOLEDGE, EATING, SOCIAL, MONEY, ENTERTAINMENT, TECHNOLOGY, URBAN TISSUE, TRANSPORT&DELIVERING, CITIES&REGIONS. W konferencji udział wezmą polscy i światowi eksperci, reprezentujący firmy i instytucje, których działalność nakierowana jest na realizację idei Human Centered-Design. M.in. Jenn Maer z IDEO, firmy która z projektowana rozwiązań w duchu Human Centred-Design, jako pierwsza stworzyła sposób na biznes. Wydarzeniem będzie obecność Franky Saegermana, Head of Digital Insight w NATO. Gościem specjalnym będzie Willy Lai – osoba z doświadczeniem UX w największych firmach świata, obecnie zatrudniona w spółce uznawanej za ikonę innowacji z Doliny Krzemowej. Swoją prezentację i panel będzie miał też wspólnik LSW – Maciej Kubiak.

 

business-561388_960_720

Maciej Kubiak poprowadzi panel zatytułowany „Future of innovation – intellectual property, business, science and technology”. O czym opowie? W wielkim skrócie, przybliży charakterystykę polskiego środowiska innowacyjnych firm i przedsiębiorstw oraz wyzwania przed tym środowiskiem stojące. Opowie też o roli, jaką w sektorze innowacji pełni własność intelektualna. Wspólnie z panelistami zastanowi się również nad relacjami świata biznesu i nauki, nad przyszłością innowacji oraz nad współpracą startupów z inwestorami. Wśród panelistów będą Prof. Izabella Grzegory – Dyrektor Instytutu Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk, Magdalena Jabłońska – COO – MIT Enterprise Forum Poland, Fundacja Przedsiębiorczości Technologicznej oraz Krzysztof Jakubczask – CEO -Perspectiva Solutions.

We wprowadzeniu do panelu poruszony zostanie również temat przyszłości operacji analitycznych na wielkich zbiorach danych (big data)- również w kontekście internetu rzeczy, którego wartość w UE, zgodnie z oczekiwaniami, w 2020 r przekroczyć ma bilion euro, jak również rozwoju technologii w kontekście robotyki, sztucznej inteligencji i rozszerzonej rzeczywistości. Środowisko IT wydaje się być bowiem ostatnimi czasy jednym z tych, które w największym stopniu zmieniają rzeczywistość – można by rzec że właśnie pod hasłem „Human Center Design – Innovation for the people”.

Z ramienia World Communication Forum Davos konferencję organizuje agencja The Story – firma zajmująca się projektowaniem i wdrażaniem innowacji. Współorganizatorem wydarzenia jest miasto Łódź, a strategicznym partnerem prawnym firma LSW Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://www.davoslodz.com/ a szczegółową agendę na stronie http://www.forumdavos.com/regional/18

Do zobaczenia w Łodzi! Zapraszamy.

#human center design #innowacje #ip #konferencja #LSW #własność intelektualna

Chcesz być informowany o najnowszych wpisach na blogu?

  • - Podaj adres e-mail i otrzymuj informację o nowym wpisach na blogu LSW IP prosto na Twoją skrzynkę
  • - Nie będziemy wysłać Ci spamu

Administratorem Twoich danych osobowych jest Leśnodorski Ślusarek i Wspólnicy sp. k. z siedzibą w Warszawie, przy ul. Szarej 10, 00-420 Warszawa.

Szanujemy Twoją prywatność dlatego przekazane nam dane nie będą przetwarzane i udostępniane poza LSW w innych celach niż ujęte w Regulaminie IP Bloga. Szczegółowe postanowienia dotyczące naszego IP Bloga, w tym katalog Twoich uprawnień związanych z przetwarzaniem danych osobowych znajdziecie Państwo w Regulaminie IP Bloga.